وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اعلام رفع مشکل وزارت بهداشت در زمینه تخصیصی کد رصد مالیات بر ارزش افزوده جهت انجام ماموریتهای این وزارتخانه، علت قاچاق داروها ی ایرانی به خارج از کشور را توضیح داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه بازدید از نخستین نمایشگاه بین‌المللی داروی کشور (ایران فارما)، گفت: صنعت دارویی کشور پیشرفت‌های خوبی داشته است اما این به معنی آن نیست که از این صنعت راضی هستیم. هدف دارویی زمانی کاملا موفق خواهد بود که بتواند در زمینه صادرات، نه تنها در کشورهای پیرامونی بلکه در کشورهای دوردست هم بازار پیدا کند.برنامه‌ای برای رایگان کردن دارو نداریم


وزیر بهداشت ادامه داد: لازم است در صنعت داروسازی تصمیم‌های بزرگی گرفته شود تا بتوانیم بخش عمده‌ای از بازار منطقه را در اختیار داشته باشیم.


هاشمی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره رایگان کردن داروها گفت: به جز داروهای بیماران خاص، برنامه‌ای برای رایگان کردن دارو نداریم، چراکه این موضوع سیاست درستی نیست. در حال حاضر مصرف بی‌رویه دارو یکی از مشکلات جدی حوزه سلامت است. با رایگان کردن دارو این مشکل مضاعف می‌شود. در برنامه داریم که با کمک جامعه پزشکی مصرف داروها را نیز کنترل کنیم.


هم اکنون پیش قدم کار خیر شوید

مبلغ: ریال
درگاه:

عضویت در خبرنامه

تمامی حقوق برای سازمان پزشکی خیریه حضرت سیدالشهداء (ع) محفوظ است. طراحی و پیاده سازی توسط سرایکو