دکتر سید حسن هاشمی گفت: در مورد تعرفه Kجراحی که قرار بود اول تیر تعیین تکلیف گردد، به زودی با بازنگری کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات پزشکی تصمیم گیری می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)، وزیر بهداشت با تاکید بر اهمیت نقش معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشکی در تصمیم گیریهای کلان حوزه بهداشت گفت: امسال سال سختی برای ماست ولی شیرینی اقداماتمان به بلوغ کامل برسد، شهد آن ماندگار خواهد بود و در ذهن و ذائقه همه ایرانیان پایدار می ماند.

 

دکتر سید حسن هاشمی همچنین با اشاره به عناوین مطرح شده در این اجلاس دو روزه، تاکید کرد: ضروری است کارگروهی جهت بررسی مشکلات کمبود پرستار و جذب نیروی انسانی تشکیل شود. در مورد نظام پرداخت نیز باید تصمیمات اساسی گرفته شود و در این زمینه با دانشگاه ها همکاری صورت گیرد. وی با تاکید بر این که در مورد کمبود نیروی انسانی باید نظراتمان را یکپارچه کنیم تا ببینیم چقدر نیرو نیاز داریم، خاطرنشان کرد: اکنون بسیاری از بیمارستان های با ضریب اشغال زیر 50 درصد تعداد نیروها استاندارد نیست. وزیر بهداشت در مورد کلینیک های متادون درمانی نیز تاکید کرد: در مورد این کلینیک ها باید تصمیمات اساسی گرفته شود و اگر قرار است جلوی صدور پروانه جدید برای تاسیس این کلینیک ها گرفته شود، باید تصمیمات را در این زمینه پایدار کرد.

 

 

دکتر هاشمی با تاکید بر نقش مدیریت و نظارت بر روند اقدامات در حوزه بهداشت و درمان، توضیح داد: مردم همگی شاکر و قدرشناس هستند و به ما دلگرمی می دهند ولی باید بدانیم که بستر بهداشت و درمان نیاز به مدیرانی با تجربه و صبور برای بهبود شرایط موجود دارد. وی با اشاره به نیاز اقدامات کارشناسی در مورد اورژانس و تجهیزات پزشکی، گفت: اعتباربخشی ها باید حتما مورد تایید بخش خصوصی هم باشد. البته نمی گوییم که باید حاکمیت را به بخش خصوصی بدهیم ولی نباید این بخش را مقابل خودمان ببینیم چون خیلی از مدیران بخش خصوصی سبقه خوبی دارند و همراه ما هستند.

 

 

دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: ماندگاری و مقیمی پزشکان در مناطق محروم و بیمارستان های دولتی دو مسئولیت است که آنها را به دوش معاونین درمانی می گذاریم. وزیر بهداشت ادامه داد: مقیمی پزشکان حرکت خوبی است ولی در این زمینه هیچ اجباری برای ترک مطب ها وجود ندارد. مقیمی پزشکان باید به تدریج و همراه با سیاست های تشویقی اتفاق بیفتد و باید در این زمینه به تفاهماتی رسید. تعرفه جراحی بزودی مشخص می گردد وی با اشاره به این که در مورد Kجراحی که قرار بود اول تیر تعیین تکلیف گردد،به زودی با بازنگری کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات پزشکی تصمیم گیری می شود، افزود: امیدواریم بتوانیم تا آخر امسال تمام دریافت های غیر قانونی را جمع کنیم چون این حرکت خدمت بزرگی به جامعه پزشکی که قاطبه آنها شریف و خدوم هستند، محسوب می شود.

 

جامعه پرستاری هیچ تفاوتی با جامعه پزشکی ندارد دکتر هاشمی با بیان این که جامعه پرستاری هیچ تفاوتی با جامعه پزشکی ندارد، گفت: نباید این تصور در جامعه پرستاری ایجاد شود که وزارت بهداشت پزشک محور است. ضمن این که لازم است در ارتباط با پرستاران و مابقی گروه های پزشکی چند کانال ارتباطی از طریق معاونان درمان دانشگاه ها ایجاد شود. وزیر بهداشت همچنین افزود: در مورد خدمان گران قیمت نیز باید استانداردهای درمان با نظرسنجی و مشارکت دانشگاه ها مشخص گردد. دکتر هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: کار بزرگی در حال انجام است و تصور می کنیم تمام اقداماتمان رضایت مردم را به همراه دارد. شاد کردن دل مردم مهمترین وظیفه ماست و این شادی دل مردم، رضایت خدا را به همراه دارد.

هم اکنون پیش قدم کار خیر شوید

مبلغ: ریال
درگاه:

عضویت در خبرنامه

تمامی حقوق برای سازمان پزشکی خیریه حضرت سیدالشهداء (ع) محفوظ است. طراحی و پیاده سازی توسط سرایکو