صندوق قرض الحسنه امداد استان یزد با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان و جمعی از مسئولان کشوری و استانی افتتاح شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محسن علیزاده شورکی، مدیرکل کمیته امداد استان یزد با اشاره به افتتاح شعبه مرکزی صندوق قرض الحسنه امداد در استان یزد گفت: این صندوق با رویکرد جلب مشارکت و جذب سپرده و کمک های مردمی و کاهش بروکراسی اداری درمراجعه مددجویان و نیازمندان به بانک ها برای دریافت وام راه اندازی شده است.

وی هدف از تشکیل این صندوق را جذب سپرده های مردمی، افزایش اعتماد عمومی، سرعت در ارائه خدمات ، تسهیل در ضمانت و پرداخت تسهیلات به نیازمندان بیان کرد و افزود: سقف پرداخت وام این صندوق برای متقاضیان ۵۰ میلیون ریال و کارمزد آن سه درصد است، کمیته امداد در تلاش است این رقم به صفر برسد.

علیزاده اظهار کرد: قرض الحسنه سنت پسندیده ای است که در قرآن هم به آن اشاره شده است و اگر شخصی بخواهد توسعه رزق پیدا کند و گشایش در کار اقتصادیش حاصل شود سعی کند بخشی از مال خود را به عنوان قرض در اختیار دیگران قرار دهد، در برخی از روایات ارزش قرض الحسنه بیشتر از انفاق و کمک بلاعوض در نظر گرفته شده است.

وی از خیران خواست نسبت به سپرده گذاری در این صندوق اقدام کنند تا سپرده آنها در مسیر خیر و رفع مشکلات نیازمندان هزینه شود.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد افزود: هم اکنون ۵۲ هزار نفر از جمعیت استان یزد در قالب ۲۷ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) هستند.

هم اکنون پیش قدم کار خیر شوید

مبلغ: ریال
درگاه:

عضویت در خبرنامه

تمامی حقوق برای سازمان پزشکی خیریه حضرت سیدالشهداء (ع) محفوظ است. طراحی و پیاده سازی توسط سرایکو