مراکز نیکوکاری محله که با محوریت مساجد و مراکز مذهبی و فرهنگی راه اندازی شده است از جمله ظرفیت های جدیدی است که با شعار مردم برای مردم فعالیت می کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، غلامرضا مشعلچی، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان یزد با بیان اینکه هم اکنون ۲۹ مرکز نیکوکاری در استان یزد مشغول به فعالیت هستند، گفت: فعالیت اصلی این مراکز حمایت از اقشار ضعیف جامعه است که با مشارکت مردم و خیران انجام می شود.

به گفته وی این مراکز تلاش می کنند با شناسایی خیران و افراد متمکن جامعه و جذب کمک های مردمی و هدایت آن به سمت نیازمندان جامعه، بخشی از مشکلات اقشار آسیب پذیر را مرتفع کند.

مشعلچی گفت: خیران و نیکوکاران می توانند کمک های خود را در زمینه های درمان، جهیزیه، تعمیر مسکن، تامین لوازم ضروری منزل و یا سایر خدمات مورد نیاز محرومان جامعه به این مراکز اهدا کنند.

وی افزود: کمک های جمع آوری شده با نظارت اعضاء هیئت عامل مراکز نیکوکاری و ائمه جماعت مساجد میان اقشار ضعیف و نیازمندان شناسایی شده توزیع می شود.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد یزد در ادامه با اشاره به اینکه سال گذشته خیران ۳۱ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال به این مراکز کمک کرده اند، افزود: با هدف کمک به نیازمندان ۴۲ میلیارد ریال کمک در ۹ ماهه نخست سال جاری از طریق این مراکز جذب شده است.

وی در پایان افزود: امید است با ظرفیتی که در استان یزد وجود دارد از طریق این مراکز، افراد بیشتری از کمک های خیران بهره مند شوند و با این کار بخشی از مشکلات اقشار ضعیف استان کاهش پیدا کند.

شایسته ذکر است: کمک های مردمی سال جاری به مراکز نیکوکاری، نسبت به سال قبل رشد ۳۲ درصدی داشته است.

هم اکنون پیش قدم کار خیر شوید

مبلغ: ریال
درگاه:

عضویت در خبرنامه

تمامی حقوق برای سازمان پزشکی خیریه حضرت سیدالشهداء (ع) محفوظ است. طراحی و پیاده سازی توسط سرایکو