مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اردکان ضمن تشریح وضعیت حوزه حمایت، عملکرد این حوزه را در امر خدمت‎رسانی به مددجویان و جامعه هدف تحت حمایت مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، یدالله مروتی با بیان اینکه طی۹ ماهه نخست سالجاری ‎چهار میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال کمک معیشت به مددجویان تحت حمایت پرداخت شد، افزود: پرداخت کمک معیشت به خانواده‌های تحت حمایت در راستای کمک به اقتصاد خانواده‌ است که یکی از فعالیت‌های اصلی این نهاد در حوزه حمایتی به شمار می‌رود.

وی اظهار کرد: همچنین به منظور بهره‌مندی بیشتر مددجویان از امکانات رفاهی امداد، در طول سال در قالب بن نقدی و بن کالا و پرداخت موردی و غیرو خدمات گوناگونی به این خانواده‌ها ارائه می شود.

مروتی افزود: هم اکنون ۸۴۵ خانوار تحت حمایت به تعداد یکهزار و ۱۹۶ نفراز خدمات کمک معیشت کمیته امداد در شهرستان اردکان استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه جامعه هدف تحت پوشش این نهاد متنوع هستند، بیان کرد : مددجویان تحت پوشش به دو گروه شهری و روستایی تقسیم شده که در این خصوص ۵۶۳ خانوار (۸۰۱ نفر) شهری و ۲۸۲ خانوار (۳۹۵ نفر) روستایی هستند.

مدیر کمیته امداد شهرستان اردکان با اشاره به اینکه علاوه بر پرداخت کمک معیشت به مددجویان کمک‎های دیگری نیز در قالب موردی، اطعام، کفاره غیر عمد، کفاره عمد، اکرام به این خانواده‎ها پرداخت می‎شود، افزود: بیش از ۹۱۵ خانوار در قالب یکهزار و ۸۳۲ نفر از خدمات این نهاد طی ۹ ماهه سال جاری بهره‎مند شدند. شایسته ذکر است که بیش از ۳۳ درصد از مددجویان تحت حمایت امداد اردکان در مناطق روستائی و مابقی در مناطق شهری ساکن هستند.

هم اکنون پیش قدم کار خیر شوید

مبلغ: ریال
درگاه:

عضویت در خبرنامه

تمامی حقوق برای سازمان پزشکی خیریه حضرت سیدالشهداء (ع) محفوظ است. طراحی و پیاده سازی توسط سرایکو