مدیرکمیته امداد شهرستان بافق ضمن بیان عملکرد ۹ ماهه این نهاد، فعالیت های انجام شده در بخش های مختلف را مطلوب ارزیابی کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید رضا هاشمی پور، با بیان اینکه طی ۹ ماهه سال جاری دو میلیارد و۶۱۷ میلیون ریال برای احداث و بهسازی منازل مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان بافق هزینه شده است، افزود: هزینه احداث، بهسازی، مقاوم سازی، محوطه سازی و تعمیرات انجام شده برای جامعه تحت پوشش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۸۶ درصد افزایش داشته است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به بازسازی مسکن مددجویان تحت حمایت، گفت: مسکن یکی از ضروری ترین نیاز مددجویان این نهاد است و اگر مسکن آنان برطرف شود، بخش عمده ای از مشکلات آنان برطرف خواهد شد.

مدیر کمیته امداد شهرستان بافق در خصوص بخش دیگری از فعالیت های انجام شده این نهاد، بیان کرد: طی ۹ ماهه نخست امسال حدود دو میلیارد ریال برای درمان ۳۸۰ مددجوی تحت حمایت هزینه شده که این میزان هزینه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد رشد داشته است، ارائه خدمات درمانی به مددجویان در سرفصل‎های مختلفی از جمله پرداخت هزینه های دارو، خدمات تشخیصی، بستری، دندانپزشکی، آزمایشگاه، بستری، پاراکلنیک، نگهداری بیماران، هزینه سفر و اقامت، لوازم پزشکی، کمک به ارتقای شاخص های بهداشتی نیازمندان و خدمات درمانی بیماران خاص انجام می شود وی افزود: بیش از ۹۱۷ میلیون ریال طی ۹ ماهه امسال به صورت موردی به افراد نیازمند کمک شده است و این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه بیش از ۲۳ درصد افزایش داشته است.

مدیر کمیته امداد شهرستان بافق با اشاره به رشد ۱۱ درصدی اعطای تسهیلات کارگشایی به افراد تحت حمایت گفت: بیش از دو میلیارد ریال تسهیلات کارگشایی به ۸۳ متقاضی تحت حمایت این نهاد برای حل بخشی از مشکلات زندگی آنان در بخش های درمان، معیشت، مسکن و فرهنگی و تحصیلی پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت از جمله فعالیت های مهم این نهاد محسوب می شود، افزود: بیش از پنج میلیارد ریال طی ۹ ماهه نخست امسال به عنوان تسهیلات اشتغال به افراد متقاضی از محل منابع بانکی و امدادی برای ایجاد طرح های مختلف شغلی اعطا شده است.

هاشمی پور با اشاره به عملکرد این نهاد در بخش فرهنگی افزود: هم اکنون ۱۹۸ دانش آموز و ۱۹ دانشجو از خدمات فرهنگی این نهاد در سرفصل های مختلف استفاده می کنند و بیش از ۲۰۰ میلیون ریال در زمینه اجرای برنامه های فرهنگی در ۹ ماهه گذشته هزینه شده است.

هم اکنون پیش قدم کار خیر شوید

مبلغ: ریال
درگاه:

عضویت در خبرنامه

تمامی حقوق برای سازمان پزشکی خیریه حضرت سیدالشهداء (ع) محفوظ است. طراحی و پیاده سازی توسط سرایکو