وزیر بهداشت با حضور در خانه "ای بی" از تعدادی از این بیماران عیادت کرد و در جریان مشکلات آنها قرار گرفت.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی صبح دیروز با حضور در خانه ای بی علاوه بر عیادت از بیماران ای بی که به بیماران پروانه ای مشهور هستند، با خانواده های آنها گفتگو کرد و در جریان مشکلات آین بیماران قرار گرفت.

دکتر سید حسن هاشمی در این دیدار ضمن ابراز تاسف از ابتلای تعدادی از انسان ها در دنیا به این بیماری و غیرقابل درمان بودن آن، گفت: آرزو می کنیم که هیچ بیمار "ای بی" در دنیا چشم به جهان نگشاید و اگر هم اتفاق افتاد إن شاءالله خداوند صبر و شکیبایی به آنها و خانواده هایشان برای تحمل درد و رنج ناشی از این بیماری بدهد.

وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم همکاری دولت ها و حکومت ها برای کمک به این بیماران، افزود: لازم است مسئولین و مردم از این بیماری و درد و رنج آن مطلع شوند و تا بتوانند به این بیماران در جهت تسکین دردشان کمک کنند.

دکتر هاشمی با بیان این که این بیماری درمان ندارد، تاکید کرد: باید کاری کرد که درد و ناراحتی و گرفتاری این بیماران و خانواده هایشان کاهش یابد و از آنها حمایت شود.

وزیر بهداشت همچنین، بر لزوم اتخاذ تصمیم از سوی دولت و مجلس شورای اسلامی برای این که بیماری "ای بی" در گروه بیماری های خاص قرار گیرد، تاکید کرد.

در این مراسم علاوه بر ملاقات بیش از 30 خانواده بیماران ای بی، 8 خانواده دیگر که دیروز تشکیل پرونده داده بودند نیز حضور داشتند.

گفتنی است در این بازدید وزیر بهداشت را معاونین غذا و دارو، درمان، امور اجتماعی، و مدیران ستادی و دانشگاه علوم پزشکی ایران همراهی کردند.

 

هم اکنون پیش قدم کار خیر شوید

مبلغ: ریال
درگاه:

عضویت در خبرنامه

تمامی حقوق برای سازمان پزشکی خیریه حضرت سیدالشهداء (ع) محفوظ است. طراحی و پیاده سازی توسط سرایکو